Ramazan

Ramazan

‘İyilik Seninle’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz 2021 Ramazan yardım faaliyetleri çerçevesinde yüzbinlerce gerçek ihtiyaç sahibi aileye binlerce bağışçının iyiliğiyle ulaştık. Ramazan çalışmaları kapsamında yardım bekleyen yüzbinlerce insana umut olduk, dünyanın farklı coğrafyalarındaki mazlum ve mağdur kimselerin yüzünü güldürdük. Hayırseverlerin kumanya paketlerini, zekat, fitre, fidye, iftar ve bayramlık kıyafet bağışlarını Türkiye ile Afrika, Asya, Orta Doğu ve Balkanlar'daki 40 ülke 150 bölgede eğitim gören ilim talebeleri ve ihtiyaç sahiplerine teslim ettik. 4 kıta, 7 iklim 40 ülkede kardeşliğe el uzatıp iyiliğe dokunduk ve Ramazan’ı birlikte paylaştık. ‘İyilik seninle beraber her yerde’ anlayışıyla çıktığımız Ramazan yolculuğunda ülkelere giden ekiplerimiz, yerel görevlilerimiz ve hocalarımız hayırseverlerin yardımlarını ulaştırdık. Bu kapsamda 40 ülke 150 bölgede 51.270 bin aileye kumanya yardımı yaparken, 398 bin 850 kişiye ise iftar verdik. Bağışçılarımızın emanetlerini mazlum ve mağdur ülkelerdeki kardeşlerimize ulaştırarak ümmet coğrafyasına iyilik taşıyarak 58 bin kişiye zekat, fitre ve fidye bağışları teslim ettik. Her yıl olduğu gibi bu yıl da medreselerde eğitim alan talebelere, yetim ve muhtaç çocuklara bayramlık kıyafet hediye ederek bayramın sevincini yaşattık.

 

Not: Bu sayfamız Ramazan 2021 organizasyonumuza aittir. 2022 Ramazan çalışmalarımızla hep birlikte mazlum ve mağdur coğrafyalara ulaşacağız. 

 

Bu Ramazan İyilik Seninle

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu olarak ‘İyilik Seninle’ sloganıyla 40 ülke 150 bölgede gerçekleştirdiğimiz Ramazan 2021 çalışmalarıyla gerçek ihtiyaç sahibi ailelerimize ve ilim tahsil eden talebelerimize ulaşıyoruz. İyilik seninle beraber her yerde anlayışıyla çıktığımız Ramazan yolculuğunda hem yurt içinde hem de yurt dışındaki yoksul kardeşlerimize yardımlarınızı teslim ediyoruz. Kardeşlik ve bereketin üzerimize bir müjde gibi indiği Ramazan-ı Şerif ayında, 10 kalıcı eserin temelini atmayı, 300 su kuyusu açmayı ve Müslüman kardeşlerimize 100.000 Kur’an-ı Kerim hediye etmeyi hedefliyoruz. Sen de birbirinden kıymetli yardımlaşmalarla binlerce kilometre ötelerde gönül bağı kurduğun kardeşinin yüzünü güldürebilir, hanelerine sevinç doldurabilirsin. Çünkü İyilik Seninle güzel, İyilik Seninle anlamlı ve İyilik Seninle mazlum coğrafyalara ulaşıyor…