Eğitim

Eğitim

Asıl hedefi olan İslam dünyasına ‘eğitim’ hizmetini 33 ülke 61 medresede özverili ve istikrarlı şekilde sürdürürken her Müslüman'ın eğitim imkânına sahip olması için çalışıyor. Siz de bir talebe üstlenerek onların eğitim hayatını kolaylaştırabilir, aynı zamanda bir alim, bir hafız yetişmesine vesile olabilirsiniz.

 

Dünya üzerinde; özellikle Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'daki Müslüman kardeşlerimiz ekonomik ve sosyal nedenlerden dolayı büyük zorluklar yaşıyor. Bu zorluklarsa Müslüman toplumunun doğru ve düzgün bir İslami eğitime kavuşmasına engel oluyor. Afrika'da, Asya'da, Suriye veya Yemen'de iç savaş yüzünden yetim kalan, medrese eğitimini yarıda kesmek zorunda olan veya finansal nedenler ve siyasi baskılardan dolayı medresesi kapandığı için hafızlık eğitimini tamamlayamayan kız ve erkek çocuklar hayallerini gerçekleştiremiyor. Eğitime ulaşamayan, cahil kalan milyonlarca kardeşimiz buna bağlı olarak çeşitli zorlukları göğüslemek zorunda kalıyor.

 

Talebe Neden Üstlenilir?

Hayırseverlerimizin yurt dışında hafızlık ve İslâmi ilimler okuyan talebelerimizin eğitim masraflarını üstlenerek; iyi bir birey, bir alim veya bir hafız yetiştirmesine vesile olmak için eğitim programını geliştirdik. Uluslararası Eğitim, Tebliğ ve İnsani Yardım Kuruluşu olarak, her üstlenilen talebe böylelikle ücretsiz eğitime kavuşuyor. Medreseden yetişmiş bir birey olarak mezun oluyor.

 

Bu Güne Kadar Hangi Ülkelerde Medrese Açtı?

Bugün özellikle eğitime ulaşmada büyük zorluklar yaşayan iki kıta olan Afrika ve Asya başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına medreseler açıyoruz. Geleceğe eser bırakmak ve eğitim tohumlarının filizlenmesi adına hayırseverlerimizin desteğiyle; Moritanya, Senegal, Gine, Mali, Gana, Burkina Faso, Nijer, Benin, Nijerya, Fildişi Sahili, Kosova, Sudan, Etiyopya (Habeşistan), Somali, Kenya, Uganda, Tanzanya, Kazakistan, Kırgızistan, Pakistan, Hindistan, Kamboçya, Malezya, Endonezya, Filipinler, Güney Kore, Meksika, Çad, Bosna Hersek, Sırbistan, Gürcistan, Azerbaycan ve Sri Lanka olmak üzere 33 ülkede toplam 61 medresemiz bulunmaktadır. Medreselerimizin sayısı her geçen gün artıp, eğitimin kalitesini artırmayı hedeflerken binlerce talebemizin ve bu ilimleri tahsil etme niyetinde olan binlerce potansiyel talebenin faydalandırılması planlanmıştır.